Niebawem rozpoczniesz swoją pierwszą pracę biurową i zastanawiasz się w jaki sposób przygotować się do niej pod kątem swojego wzroku? Obawiasz się o jego pogorszenie ze względu na pracę przy komputerze? A może zastanawiasz się jakie oprawki są obecnie modne? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a odpowiemy w nim na Twoje pytania!

Soczewki konta okulary korekcyjne do biura – co wybrać? 

Wielogodzinne spędzanie czasu przy komputerze, niezależnie od tego czy mówimy o pracy czy o rozrywce, z pewnością nie wpływa pozytywnie na nasz wzrok. Zastanawiasz się czy do swojej pracy biurowej lepiej zainwestować w soczewki, czy może jednak w okulary kontaktowe? Niestety jak się jednak okazuje, soczewki nie są zalecane w kontekście pracy przy komputerze, głównie ze względu na to, że oprócz samego komputera, mają one wpływ na przesuszanie się oczu. Samo oddziaływanie ekranu komputera na nasz wzrok sprawia, że mrugamy rzadziej i nasze oczy mogą się wysuszyć, a posiadanie w tym przypadku soczewek może te sytuacje znacznie pogorszyć. Tym samym lepszym rozwiązaniem w kontekście pracy przy komputerze jest wybór okularów korekcyjnych, szczególnie tych wyposażonych w filtr światła niebieskiego. 

Salony optyczne Optyka Victoria zapraszają

Dlaczego warto zainwestować w filtr światła niebieskiego? 

Okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego sprawiają, że nasze oczy męczą się znacznie mniej i wolniej podczas pracy przy komputerze. Zastosowany w nich niebieski filtr blokuje część promieni wytwarzanych przez monitory komputerów i laptopów, odciążając tym samym nasze oczy od szkodliwego promieniowania. Oczywiście nie sprawia to, że możemy spędzać codziennie kilkanaście godzin przed monitorem bez żadnych konsekwencji zdrowotnych, jednak znacznie wesprze nasz wzrok w ciężkiej dla niego pracy. Co ciekawe, osoby, które nie posiadają wady wzroku również mogą wyposażyć się w okulary właśnie z takim filtrem. Są to tak zwane ’zerówki’, a więc okulary które nie są korekcyjne. 

Okulary komputerowe Optyka Victoria

 

Jakie oprawki wybrać do pracy biurowej? 

Oprócz swojej funkcjonalności w kontekście niwelowania rozmaitych wad wzroku, okulary w ostatnich latach stały się również ciekawym dodatkiem do…codziennych stylizacji! Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu bardzo często były wyśmiewane. Dziś jak się okazuje, nosi je wiele osób, które nawet nie posiadają wady wzroku, a ich jedynym przeznaczeniem jest po prostu dodatnie nam uroku i dopasowanie do dowolnej stylizacji. Zastanawiasz się jakie oprawki do okularów wybrać, aby wyglądać dobrze i modnie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ze względu na to, że każdy z nas jest inny. Z pewnością można jednak stwierdzić, że oprawki powinny być dopasowane do naszego kształtu twarzy. Dobór oprawek powinniśmy dopasować również do swoich własnych preferencji, ale i do ich przeznaczenia. Nieco grubsze oprawki ze stylizowanymi drewnianymi wstawkami na zausznikach dodają powagi, a oprawki wiedeńskie (bez oprawek) są idealne dla mężczyzn w średnim wieku, którzy chcieliby się nieco odmłodzić. Okulary komputerowe powinny być lekkie, wytrzymałe i dobrze dopasowane – jeśli ściskają za uszami albo zsuwają się po nosie, praca w nich z pewnością będzie męcząca. Tym samym wybierając okulary do biura powinniśmy wybrać takie, które jednocześnie będą wygodne oraz będą świetnie dopasowane do naszych rysów twarzy. Oczywiście osoby na wysokich stanowiskach powinny postawić na elegancję. W tym przypadku kolorowe i ekstrawaganckie oprawki mogą nie być najlepszym z możliwych wyborów dla nich. ZA

Modne oprawki do okularów biurowych

W salonach optycznych Opti-Vitoria otrzymasz specjalistyczną poradę oraz dobór oprawek, zapraszamy do kontaktu. https://www.optyka-victoria.pl/kontakt/