OKULARY PROGRESYWNE

Co powinniśmy wiedzieć o soczewce progresywnej

Soczewki progresywne to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie soczewek w optyce okularowej. Produkt ten adresowany jest dla osób posiadających odrębną korekcję do dali i do bliży.

Gwarantujący dobre widzenie na każdą odległość, zapewniając wygodę i doskonałą estetykę.
Wybierając soczewkę progresywną musimy jednak wiedzieć, że komfort jej użytkowany warunkują 3 rzeczy:

1. właściwie dobrana korekcja przez specjalistę
2. odpowiedni rodzaj soczewki
3. właściwe jej wstawienie

Jeśli te czynniki zostaną zachowane możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni. Skupmy się na odpowiednim rodzaju soczewki. Wygodę i komfort widzenia tak naprawdę uzależniony jest od szerokości pola widzenia ponieważ w soczewce progresywnej w obszarze nosa i skroni występują obszary przez, które nie widzimy.

Co jest nowością dla większości użytkowników soczewek jednoogniskowych. To właśnie szerokość pola widzenia oraz odwzorowanie obrazu będzie miało zasadniczy wpływ na komfort im szersze pole widzenia tym mniejsze ruchy głową im mniejsze tym większe problemy przy czytaniu czy patrzeniu np. w lusterko samochodowe. Oczywiści szerokość pola widzenia będzie miała odzwierciedlenie cenie i firmie, która wykonuje soczewki progresywne.

W naszym zakładzie jesteśmy Państwu w stanie zaoferować produkty wszystkich czołowych firm lecz my rekomendujemy produkty firmy SEIKO.

Można zadać pytanie czemu te a nie inne. Odpowiedź jest prosta SEIKO to jeden z liderów oraz firma, która na obecną chwile jako pierwsza wprowadziła soczewkę progresywna, w której w obszarach przy nosie i skroni występuje widzenie o nazwie SEIKO PRIME. Nie jest to widzenie w 100% ostre ale jest czego u konkurentów próżno szukać.

Ponadto wszystkie powłoki antyrefleksyjne cechuje świetna trwałość i 3 lata gwarancji czego próżno szukać u konkurentów. Ponieważ pozostałe firmy udzielają przedłużonej gwarancji tylko na niektóre swoje produkty.

Powinniśmy wiedzieć, że soczewki progresywne renomowanych firm maja gwarancję adaptacji czyli można je sprawdzić i przetestować a w przypadku kłopotów wymienić na dwie pary okularów.
Nie zapominajmy, że wszystkie produkty mają zalety i mankamenty. W śród szeregu zalet mankamenty są 3:

  • ograniczone pole widzenia
  • brak możliwości czytania w łóżku
  • konieczność spuszczania głowy i patrzenie górna częścią soczewki pod nogi celem uniknięcia upadku.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zakupu soczewek progresywnych jeśli skorzystacie Państwo z naszych wskazówek a cena nie będzie kluczowym argumentem przy wyborze będziecie państwo zadowoleni.
Pamiętajmy cena będzie miała bezpośredni wpływ na szerokość pola widzenia, nie da się oszukać technologi.