Dolce & Gabbana

Według Dolce&Gabbana kobieta powinna emanować seksapilem, podkreślanym przez takie elementy, jak wysokie szpilki, gorset, koronki czy motywy zwierzęce. Inspiruje nas każdy dzień naszego życia, świat i ludzie którzy nas otaczają. Pomijając to mamy swoje stałe i niezmienne źródła inspiracji, które oddają naszą tożsamość i pochodzenie, m.in.: rejony Śródziemnomorskie, Sycylię, czerń i biel oraz neorealistyczną włoską kinematografię. – mówią projektanci. Ich styl – elegancja inspirowana klasyką, z głębokimi dekoltami, gorsetami i wciętymi taliami w stylu Sophii Loren czy Claudii Cardinale – były ożywczym powiewem w świecie mody. Postawili na kontrasty: z jednej strony prowokujące seksualnością stroje w jaskrawych barwach, z drugiej dekadenckie, czarne sukienki z koronkami, niczym ściągnięte z sycylijskich wdów.

W 1990 powstała pierwsza kolekcja ubrań dla mężczyzn, promująca styl macho o trochę gangsterskim charakterze i południowym rodowodzie. To typ silnego mężczyzny, który swój charakter podkreśla także przez perfekcyjnie dopasowane ubrania i dodatki. W kolekcjach męskich pojawiają się dwa najważniejsze motywy. Z jednej strony mamy klasyczną, perfekcyjną elegancję: dobrze skrojone garnitury, białe koszule, a z drugiej strony znadziejmy w kolekcji ubrania bardziej nieformalne, często inspirowane kulturą sycylijską.

Stefano i Domenico tworzą znakomity duet kreatorów. Może dlatego, że Dolce (ur. 1958) jest synem krawca z Palermo, a 4 lata od niego starszy Gabbana pochodzi z Mediolanu – światowej stolicy mody. Tam też działa ich dom mody, choć poznali się na Sycylii, ulubionym wakacyjnym miejscu Gabbany. Dolce Gabbana aktualnie to jedna z najpopularniejszych marek lukusowych.

Sprawdź naszą

Ofertę

Sprawdź nasze

Salony