Versace

Zaczęło się od niezwykłej wizji jednego człowieka, a zmieniło się w jeden z najważniejszych domów mody na świecie. Przed stworzeniem modowego imperium Gianni Versace, założyciel marki, praktykował w sklepie krawieckim swojej mamy, gdzie rozwijała się jego pasja do mody. Gianni Versace we współpracy z bratem Santo i siostrą Donatellą stworzył swój pierwszy butik w 1978 roku w Mediolanie na Via della Spiga. Śmiały i twórczy geniusz Gianniego stale kwestionował granice mody.

Charakterystyczne cięcia, żywe druki, używanie niekonwencjonalnych materiałów, bardzo szybko stało się jego znakiem rozpoznawczym, a także przyniosło mu sławę i prestiż. Za damską kolekcję 1982-1983 Jesień/Zima, w której znalazła się słynna metalowa sukienka z łańcuchami, przyznano Versace wiele nagród. Duży wpływ na jego twórczość miała przygoda z teatrem, którą rozpoczął w 1982.

Współpracował z Teatro della Scala dla, którego zaprojektował wiele kostiumów do spektakli takich jak „Salome” i Doktora Fausta” Boba Wilsona, kilku baletów Bejarta i wielu innych. Za swoje oddanie teatrowi, 1985 roku został nagrodzony Srebrną Maską. W 1988 roku jury Cutty Sark Mask okrzyknęli Versace „ najbardziej innowacyjnym i kreatywnym projektantem na świecie”. Zdobył także Amerykańskiego Oscara Mody (1993) i został uhonorowany przez prezydentów Włoch i Francji.

Nazwisko Versace stało się nowoczesną, luksusową i uwodzicielską marką od momentu założenia pierwszego butiku w 1978 roku. Kolekcje okularów Versace zawsze wyróżniają się precyzją, stylem i ekskluzywnością. Łączą w sobie tradycyjną elegancję, tradycję marki oraz nowoczesne trendy. Jednym z najsłynniejszych symboli marki jest meduza. Prezentowana jest zazwyczaj z lusterkami i pętlą kryształków Swarovskiego. Gianni Versace tak mówił o motywie meduzy: “Miałem w głowie antyczną legendę kiedy wybierałem symbol: ten kto się zakocha w Meduzie nie ma najmniejszych szans. Więc, dlaczego nie myśleć, że ten kto zostanie pokonany przez Versace nigdy więcej nie może zawrócić?”.

Sprawdź naszą

Ofertę

Sprawdź nasze

Salony