Gdy tylko przychodzą cieplejsze miesiące, ludzie niebezpodstawnie zaczynają się zastanawiać, jak uchronić się przed promieniami słonecznymi. Patrzą przy tym nie tylko na siebie, ale i – co oczywiste – na swoje dzieci. Wybór okularów przeciwsłonecznych dla najmłodszych dzieci może robić wrażenie, jednak stwarza również pewne problemy – przede wszystkim z wybraniem tych najlepszych . Które okulary dostępne na rynku najlepiej sprawdzą się u dzieci? Jak wybrać najwyższej jakości okulary słoneczne, by spełniały swoją rolę? Odpowiedzi na te wszystkie, ale i wiele innych pytań znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Czy warto kupować dziecięce okulary przeciwsłoneczne?

Choć praktycznie każdy lubi słońce, każdy też zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ może mieć zbyt długa ekspozycja na nie – w szczególności w przypadku wrażliwych oczu dziecka, które znacznie gorzej ją znoszą. Najmłodsi bowiem mają szersze źrenice, przez co do siatkówki ich oczu dociera duża większa ilość szkodliwego promieniowania – przed pierwszymi urodzinami to nawet 90 procent promieni UV-A i 50 procent promieni UV-B. Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym wydaje się więc być podstawą w te dni, które będą one spędzać na dworze. Aby chronić oczy dzieci, musisz zachęcić je do noszenia okularów przeciwsłonecznych, które nie dopuszczą do trafiania w nie wspomnianych promieni.

Idealne okulary Babiators (i innych firm) będą takimi, w których dziecko poczuje się komfortowo. Czy jednak wystarczą mu okulary dostępne na przeciętnym targu? Zdecydowanie nie, a wręcz przeciwnie – dziecko w nich nie będzie mrużyło oczu, a one nie będą dawały mu ochrony. To z kolei sprawia, że efekt będzie odwrotny. Dobre okulary dla dzieci posiadają filtry UV – i jest to warunek konieczny do tego, by spełniały swoje przeznaczenie. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy.

 

Czy warto kupować dziecięce okulary przeciwsłoneczne?

 

Odpowiadając więc na pytanie z nagłówka powyżej, okulary przeciwsłoneczne nie tylko warto, ale wręcz trzeba kupić, by chronić oczy dziecka w należyty sposób. Nie należy jednak uważać, że wszystkie okulary przeciwsłoneczne dziecięce będą się spełniały w tej roli. Jeśli przeczytasz kolejny akapit naszego wpisu, dowiesz się, jakie okulary dla dzieci wybrać, by mieć pewność co do skuteczności ich działania.

Pamiętaj: jeśli dziecko ma już poprawiające wzrok okulary, a chce chronić oczy przed światłem, postaw na przeciwsłoneczne okulary korekcyjne. Już dawno przestały one być czymś egzotycznym i słabo dostępnym. Bogatą selekcję ich modeli znajdziesz również w naszych salonach.

Jakie są najlepsze okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Z uwagi na bardzo szeroki i stale rozwijający się rynek optyczny, w poszukiwaniu idealnych okularów przeciwsłonecznych staniesz przed wieloma wyzwaniami. Oczywistym jest, że własnemu dziecku chciałbyś zagwarantować okulary przeciwsłoneczne najwyższej jakości. Nie wszystkie okulary chronią tak samo, a najlepszą ochronę zapewnią okulary sprawdzonej, zaufanej i działającej na rynku już od dłuższego czasu marki. Na co więc zwrócić uwagę wybierając dla dzieci przeciwsłoneczne okulary? Które z ich cech są najważniejsze z uwagi na wzrok dziecka, ale i komfort ich użytkowania?

 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Poniżej – kilka rzeczy, na których musisz zwracać uwagę:

  • filtr– to absolutna podstawa – nie tylko dla najmłodszych dzieci. Promieniowanie ultrafioletowe to coś, czego negatywne efekty chcesz znieść. Nie daj się jednak zwodzić naklejonym na szkło naklejkom UV – wcale nie świadczą one o obecności jakichkolwiek filtrów. Wysokiej jakości okulary dziecięce to takie, które posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo i stopień filtrowania. Dlatego postaw raczej na okulary marek Real i podobnych. Takie, którym po prostu możesz zaufać – nawet najlepsza cena nie powinna skłaniać Cię ku kompromisom na tym polu,
  • kształt okularów– okulary przeciwsłoneczne powinny być idealnie dopasowane do głowy dziecka. Chodzi przede wszystkim o funkcjonalność. Odpowiednio dobrane, nie będą się ześlizgiwać, ale też będą po prostu wygodne. Bogactwo kształtów okularów przeciwsłonecznych pozwala też wybrać takie, które będą wizualnie pasowały do kształtu głowy pociechy,
  • wytrzymałość– istotne jest to, z jakich materiałów zostały wykonane dziecięce okulary. Miej świadomość co do tego, że dziecko zazwyczaj nie obchodzi się z nimi ostrożnie – właśnie dlatego powinieneś wybrać model odporny na upadki (niekoniecznie te niecelowe), ale też na zarysowania. Oczywiście nie da się znaleźć modelu, który będzie pod tym względem idealny – każdy można zniszczyć. Istotne jest jednak to, że dzieci powinny mieć okulary solidne i wykonane z lepszych materiałów, ale przy okazji elastyczne. Tak, aby mogły je zakładać również w pośpiechu, a te dopasowywały się do ich głów,
  • cena– zastanawiając się nad tym, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, z całą pewnością warto spojrzeć również na koszt. Ceny okularów są różne i na pewno znajdziesz coś w swoim budżecie. Zwłaszcza patrząc na okulary dostępne w salonach Optyka Victoria,
  • producent– postawienie na okulary serii pochodzącej od zaufanego i działającego na rynku od dłuższego czasu producenta daje Ci gwarancję tego, że spełnią one swoje zadanie. Okulary marki Babiators to na przykład pewność co do tego, że są wyposażone w odpowiednie filtry – podobnie, jak okulary Real Shades czy okulary Real Kids. Producent okularów przeciwsłonecznych, wbrew pozorom, ma znaczenie.
  • wygląd– okulary powinny podobać się dziecku. Kropka. To element, który wpływa na to, czy będzie je nosiło z chęci, czy też raczej z przymusu (chcesz tego pierwszego, oczywiście). Kolorowe okulary przeciwsłoneczne nie są niczym złym – wcale więc nie musisz stawiać na najbardziej klasyczne modele. Zaszalej i pozwól swojemu dziecku zaszaleć. Zwróć też uwagę, że prawie każde zestawienie okularów przeciwsłonecznych otwierają właśnie modele, które przyciągają wzrok nieszablonowością.

Jakie są najlepsze okulary przeciwsłoneczne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Z uwagi na to, ile korzyści zapewniają okulary przeciwsłoneczne, nie warto zwlekać z ich zakupem. Decyzję o ich wyborze polecamy jednak podjąć z zachowaniem rozsądku. W naszych salonach dbamy o to, by tak było, wiedząc, że dzieci powinny posiadać okulary tak atrakcyjne, jak i wysokie jakościowo oraz wytrzymałe. Odwiedź więc któryś z nich, a z pewnością wybierzemy taki model, który – kolokwialnie mówiąc – sprawdzi się w akcji.

Jak jeszcze dbać o oczy dziecka?

Choć ochrona przed promieniowaniem słonecznym przez okulary przeciwsłoneczne wydaje się być podstawą w miesiącach ciepłych i przepełnionych słońcem, nie są one jedyną rzeczą, po którą warto sięgać w ich trakcie. Funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne chronią oczy – zadbaj jednak również o ich jak największe nawilżenie. Zwłaszcza że wysokie temperatury bardzo osuszają powietrze. Kupując więc okulary dziecięce, zapatrz się również we właściwe krople. Pamiętaj przy tym, że najniższa cena nie powinna tu być dla Ciebie głównym czynnikiem.

Dzieci powinny posiadać jak najlepszą ochronę swoich oczu. Jeśli też możesz, ochroń dziecko również przed promieniowaniem z monitora komputerowego. Zamiast więc inwestować wyłącznie w okulary przeciwsłoneczne najwyższej jakości, kup również te do rozrywki. W długofalowej perspektywie na pewno się to opłaci.

Jak jeszcze dbać o oczy dziecka?

Podsumowanie – czy przeciwsłoneczne okulary dla małych dzieci to dobry pomysł?

Słoneczne dni będą czymś coraz częstszym w nadchodzących miesiącach. Właśnie dlatego powinieneś już teraz wybrać wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka. Takie, które uchronią je przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, a które przy okazji będą wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie.

Okulary dobrej jakości znajdziesz w naszych salonach, w których też uzyskasz fachową pomoc w ich wyborze. Jeśli więc chcesz posiadać okulary przeciwsłoneczne, które posłużą Twojemu dziecku długimi latami, koniecznie zwróć uwagę na okulary dostępne u nas. Pamiętaj, że w czasie wizyty dzieci powinny Ci towarzyszyć. W końcu większość dzieci posiada swój gust i będzie chciało wybrać okulary serii, która najbardziej im do niego przypadnie.