Problem z wyborem. Profesjonalizm czy tandeta?

Komfort życia jest związany z różnymi sferami takimi jak dbanie o zdrowie, zapewnienie sobie odpowiedniej ilości rozrywek, a także pobocznych aktywności kształtujących życie w aktywny sposób. Jednym z najważniejszych organów zapewniającym odbiór odpowiedniej percepcji świata są oczy. Organ ten jest jednym z kluczowych jeżeli chodzi o codzienne życie. Dlatego warto by zadbać o dobór odpowiednich okularów, aby w dalszym ciągu cieszyć się widokami oraz codziennymi aktywnościami, z których człowiek czerpie przyjemność. Obecnie na rynku, szczególnie jeżeli chodzi o targi bazarowe, są udostępniane produkty wątpliwej jakości. Szczególnie jeżeli chodzi o okulary z odpowiednią oprawą. Zakup na początku może wydawać się rozsądny. W końcu płacimy mało nie narażając się na duży wydatek, a kupujemy produkt, który zdaje się mieć odpowiednią jakość. Jednak rzeczywistość jest inna. Oszczędzając na zakupie okularów narażamy swój najważniejszy organ na uszczerbek. Jest to związane z niską jakością szkła, które jest wykorzystywane podczas produkcji masowej tanich okularów. Mimo początkowej atrakcyjności takiego produktu, nie należy go kupować, jeżeli ceni się jakość. Szczególnie jest to widoczne przy kupnie okularów przeciwsłonecznych, które są najbardziej popularne na rynku. Szkło oraz oprawa jest wyjątkowo niskiej jakości, co może powodować w codziennym użyciu problemy ze wzrokiem, jeżeli tego typu okulary stosuje się w pełnym słońcu codziennie. Wybór oczywiście w ostateczności zależny jest od klienta bo to on decyduje o swoim życiu i zdrowiu, ale odradzałbym kupno tego rodzaju bazarowych produktów. Lepiej wybrać usługi profesjonalnego studia optycznego, w którym można dostosować wygląd i kolor szkieł oraz oprawy.

Jednym z najlepszych salonów udostępniających swoje usługi jest  salon optyczny Victoria, który znajduje się w różnych częściach Jaworzna, a także w innych miejscowościach. Profesjonalne usługi więc są na wyciągnięcie ręki po odpowiedniej cenie dostosowanej do wymagań klienta. Dodatkowo wykonywane jest zazwyczaj badanie wzroku przed samym wyborem odpowiednich okularów. W przypadku kupna najtańszych okularów nie ma o takiej usłudze mowy. Klient nie ma pojęcia jak głęboka może być wada jego wzroku, więc praktyczny zakup tanich okularów, gdzie brakuje informacji o jakościowej stronie produktu często może być zgubny dla zdrowia. Badanie wzroku jest kluczowe przy wyborze okularów korekcyjnych. Dlatego warto wybierać usługi bardziej profesjonalne, dające gwarancje satysfakcji. Należy pamiętać że odpowiedniej jakości okulary zapewniają komfort z użytkowania w codziennych warunkach, czy to w pracy czy też innych aktywnościach. Poza wysoką jakością produktu, profesjonalne salony takie jak optyk Victoria, dają dostęp do wykwalifikowanej kadry, która dobra klienta stawia bardzo wysoko. Aby znaleźć odpowiednie okulary należy mieć wysokie kwalifikacje umożliwiające przeprowadzenie kompleksowych badań na podstawie, których można określić wadę wzroku bądź jej brak. Jeszcze raz warto wspomnieć, że jest to szczególnie zalecane przy okularach korekcyjnych. Profesjonalny optyk ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, który zapewnia wysoką wykrywalność wszelkich wad wzrokowych.

Zazwyczaj badanie wzroku obejmuje:

 • zmierzenie ciśnienia śródgałkowego metodą bezdotykową, określając jego poziom
 • różnego rodzaju badania komputerowe skorelowane ze wzrokiem
 • testy optometryczne

Takie badania szybko pozwalają ustalić czy nasz wzrok działa odpowiednio, jednak należy pamiętać, że przy naprawdę dużych wad wzrokowych trzeba skontaktować się z lekarzem by uniknąć całkowitej utraty wzroku. Zapewnienie odpowiednich badań więc są niewątpliwym plusem umożliwiającym uniknięcie tragicznego w skutkach zaniedbania względem wzroku.

Szkoda stworzona przez tandetny sprzęt można się zemścić w przyszłości, kiedy wzrok powoli szwankuje. W większości przypadków szkła używane w gotowcach wynoszą moce dodatnie +1.00 dla obydwóch oczu. Jeżeli wady wzroku są zróżnicowane w oku lewym i prawym, to tego rodzaju okulary będą powodować różnego rodzaju zdrowotne nieprzyjemności takie jak: dyskomfort związany z bólami głowy, oczu a w krytycznych przypadkach nawet niedowidzenie. Należy też pamiętać, że każdy z ludzi ma unikalny rozstaw oczu, jest to o tyle ważne, że podczas badań oprawki są dostosowywane do tego rozstawu, przez co okulary nie spadają i stabilnie znajdują się na twarzy. Jest to jedna z kluczowych kwestii, jeżeli chodzi o komfort użytkowania takiego narzędzia, które pomaga przecież w codziennych czynnościach.  Poza tym niedostosowane okulary powodują szereg innych problemów jeżeli chodzi o regularne stosowanie. Jednym z dużych zagrożeń jest stosowanie tanich okularów w warunkach drogowych, jak wspomniałem wcześniej osoby z wadą wzroku mogą mieć problemy z widocznością, a nawet może wystąpić przekłamanie obrazu przy dalszych widokach podczas jazdy.

Jest to skrajnie niebezpieczne zjawisko, które podczas jazdy może doprowadzić do wypadku samochodowego spowodowanego przez niewystarczającą widoczność na drodze. Stres spowodowany takim wypadkiem, może nas wiele kosztować. Podczas czytania przez niedostosowane do naszych parametrów wzrokowych okulary mogą wywoływać zwiększone uczucie zmęczenia przy dłuższej lekturze. Wiele osób spędza wolny czas czytając różnego rodzaju artykuły, książki bądź blogi przez co używa odpowiednich okularów polepszających jakość widzenia. W przypadku najtańszych okularów często występuje zwiększenie dyskomfortu podczas czytania, przez co użytkowanie z dóbr kultury ulega ograniczeniu. Ważne jest więc by pamiętać o kwestiach dotyczących bezpiecznej jazdy oraz czytania bez uczucia zmęczenia, jeżeli często używa się książek. Pomijając oczywiste kwestie związane z całkowitym brakiem odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa w przypadku tanich okularów, także nie zapewniają odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Większość znacznie tańszych okularów ma bazarową jakość, więc nie mają podstawowych filtrów chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Wynika to z ograniczenia kosztów, jeżeli chodzi o jakość okulary bazarowe zawsze będą gorsze od okularów możliwych do kupna w profesjonalnym salonie optycznym takim jakie zapewnia salony optyczne Victoria. Inwestycja w przyszłość to inwestycja w odpowiedniego rodzaju okulary.

 Najważniejszymi aspektami przemawiającymi na korzyść korzystania z salonów optycznych są:

 • profesjonalne badanie wzroku przez wykształconą do tego zadania kadrę oraz umożliwienie wykrycia potencjalnej wady
 • dostosowanie okularów do warunków fizycznych klienta oraz umożliwienie mu wyboru różnego rodzaju oprawek, soczewek
 • pewność, że w przypadku uszkodzenia okularów ma się gwarancje naprawy w najbliższym salonie, w którym okulary zostały kupione
 • dobrą atmosferę wynikającą z troski o klienta
 • uczciwą cenę za kupno okularów i wykonane usługi ( w większości badanie wzroku jest darmowe)

  Należy również wyróżnić wady z korzystania z okularów taniej jakości, są one następujące:

 • brak pewności co do jakości zakupowanych okularów ( nieznana jakość soczewek, oprawek, potencjalnie bardzo niska)
 • żadnej gwarancji naprawy uszkodzonych okularów podczas eksploatacji
 • gdy posiada się wadę wzroku, niedostosowanie soczewek co do mocy
 • brak dostosowania oprawy co do rozstawienia oczu ( okulary mogą często spadać w takim przypadku)
 • ogólny dyskomfort podczas stosowania kiedy podejmuje się czynności związane z jazdą samochodem bądź czytaniem

  Podsumowanie:

Wszystkie aspekty jakie wymieniłem powyżej przekonują za kupnem okularów wyłącznie w sieciach salonów optycznych, które zapewniają odpowiednie certyfikaty oraz jakość produktu. Podczas zakupu  produktu na rynku, bazarze bądź od prywatnego dostawcy często klient będzie musiał się zmagać z nieodpowiednim dostosowaniem danych okularów do jego potrzeb, przez co może to wpłynąć na komfort życia codziennego podczas różnych aktywności czy to zawodowych czy związanych z hobby. Warto dbać o swoje zdrowie a oczy to jeden z najważniejszych organów, warto więc zainwestować czas i pieniądze by móc korzystać z życia w pełni.