W czasie wakacji ostre słońce nie jest łaskawe dla naszych oczu. Spacery, spędzanie czasu na plaży bądź na działce, górskie wędrówki czy jazda rowerem bez odpowiednich okularów przeciwsłonecznych mogą męczyć oczy, a także nie będą dla nas po prostu przyjemne. Okulary przeciwsłoneczne nie są jednak tylko stylowym dodatkiem i uzupełnieniem stylizacji. Pełnią także funkcję ochronną przed promieniowaniem UV, tak groźnym dla naszej skóry i oczu. Osoby ze słabym wzrokiem mogą mieć dylemat – konieczne z jednej strony jest noszenie okularów korekcyjnych, natomiast z drugiej strony pozostaje nam, kwestia komfortu. W przypadku używania szkieł kontaktowych sprawa jest prosta – nasze okulary nie muszą spełniać jednocześnie funkcji korekcyjnej. A co w przypadku, gdy nie możemy lub nie chcemy nosić szkieł kontaktowych?

 

Dlaczego dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych jest tak ważny?

Oprócz poprawy komfortu przyciemniane okulary korekcyjne spełniają jeszcze jedną ważną funkcję – chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania. Promieniowanie UVA oraz UVB są szczególnie niebezpieczne dla oczu. Długotrwałe narażenie ich na światło słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia może skutkować zapaleniem spojówki oraz rogówki oka. W ciężkich przypadkach może również dojść do zmętnienia soczewki oka, a także do uszkodzeń komórek siatkówki. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne może także powodować różne groźne choroby oczu, takie jak zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej znajdującej się na dnie oka, a także nowotwory skóry znajdującej się wokół oczu.

Oprócz tego, w przypadku osób, które bardzo dużo czasu spędzają na słońcu długotrwałe wystawianie oczu na promienie słoneczne może być bardzo niekomfortowe. Niektórymi dolegliwościami, choć pozornie niegroźnymi mogą być m.in. łzawienie oczu, pieczenie, suchość oka, oraz ciągłe uczucie „piasku” pod powiekami. Mogą one skutkować wzmożonym pocieraniem oczu, co będzie powodować podrażnienia oczu oraz delikatnej skóry wokół nich.

Salony optyczne Victoria Optyka oferują okulary przeciwsloneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – oferta w salonach Victoria

We wszystkich salonach optycznych Victoria mają państwo możliwość wykonania okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. Ważne jest, aby takie okulary posiadały jednak konieczne atesty, które gwarantują nam ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Wszystkie soczewki instalowane w państwa okularach posiadają wymagane filtry oraz polaryzację. Wyjątkowość polaryzowanych soczewek polega na wygaszaniu odbić, przez co odbicia światła słonecznego w mokrej jezdni, bądź efekt „falowania” rozpalonej nawierzchni nie będą już dla państwa problemem. W salonach optycznych Victoria jest prowadzona usługa doboru oraz sprzedaży okularów korekcyjnych. Oznacza to, że do większości okularów przeciwsłonecznych oraz do wszystkich oprawek okularów korekcyjnych mogą zostać zamontowane przyciemniane, zabarwione szkła z filtrami oraz polaryzacją odpowiadające państwa wartościom korekcyjnym.

W ofercie oprócz okularów przeciwsłonecznych znajdują się także nakładki przeciwsłoneczne na okulary. Takie nakładki mocuje się do okularów korekcyjnych, kiedy wychodzimy na słońce. Wyróżniamy nakładki które można dociąć do wielkości i kształtu naszych oprawek, a także gotowe nakładki z ramką, które nadadzą naszym okularom korekcyjnym nowego, świeżego i ciekawego wyglądu. W ofercie można znaleźć również oprawki, które już w zestawie zawierają nakładkę mocowaną na magnes. Jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą mieć dwóch par okularów i chcą uniknąć częstego ich zmieniania.

Okulary fotochromowe – polecają salony optyczne Optyka Victoria

W niektórych przypadkach warto zainteresować się również soczewkami fotochromowymi – dostosowują się one do natężenia światła słonecznego, a sam ten proces jest dla naszych oczu zupełnie niezauważalny. Okulary fotochromowe są świetnym wsparciem dla naszych oczu, które w ciągu dnia muszą nieustannie reagować na zmiany natężenia światła. W pomieszczeniu bądź w pochmurny dzień okulary takie pełnią rolę zwykłych okularów, a po wyjściu na słońce w sposób niezauważalny dla naszego oka przyciemniają się, automatycznie pełniąc funkcję korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne zakupisz w salonach optycznych Victoria Optyka

Okulary dobre dla oczu kupisz tylko w dobrych salonach optycznych

Należy jednak pamiętać, że dobre, atestowane okulary przeciwsłoneczne kupią państwo jedynie w dobrych salonach optycznych, tj. Optyka Victoria. Drogerie, stacje benzynowe czy bazarki nie są dobrym wyborem – okulary zakupione w takich miejscach nie będą zawierały koniecznych filtrów czy atestów, co może przysporzyć nam więcej szkody niż pożytku. Zwykłe ciemne szkła nieposiadające filtrów powodują rozszerzenie się źrenicy, przez co do wnętrza oka będzie dostawać się więcej światła słonecznego niż bez nich, a niefiltrowane światło słoneczne może powodować problemy zdrowotne.

W każdym z naszych salonów optycy z chęcią państwu doradzą i pomogą wybrać odpowiednią opcję ochrony przeciwsłonecznej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów optycznych w Jaworznie, Szczekocinach, Krzeszowicach, Pilicy, Zawierciu oraz Trzebini. Nasi optycy służą radą i dołożą wszelkich starań, aby byli państwo zadowoleni.