Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów w organizmie człowieka, dostarczającym mu z zewnątrz większości niezbędnych informacji. Warto więc o niego zadbać już od najmłodszych lat. Istnieje wiele wad wzroku, dlatego kluczowe jest ich poprawne rozpoznanie. W tym celu warto wybrać się do sprawdzonego i doświadczonego okulisty, który w poprawny sposób zdiagnozuję wadę wzroku i dobierze odpowiednie okulary. Godnym polecenia jest salon Optyka Victoria.

Optyka Victoria

Salon Optyka Victoria założony został w 1999 roku z inicjatywy osób będących profesjonalistami w swojej dziedzinie. Stała chęć rozwoju firmy doprowadziła do powstania kilku oddziałów. Salony posiadają własne pracownie, dlatego wszystkie sprzedawane okulary są w 100% wyrobem własnym marki. Pełen profesjonalizm kadry salonów wraz z niegasnącym entuzjazmem pracowników z pewnością sprawi, że zarówno dorośli, jak i dzieci będą zadowoleni z usług właśnie tego salonu.

 

Zakłady Optyka Victoria oferują usługi okulisty dziecięcego

Zakłady firmy

Firma na przestrzeni ponad 20 już lat powiększyła się o kilka salonów optycznych. Zakłady optyczne firmy mają swoje siedziby w różnych miejscowościach. Pierwszy salon został uruchomiony w miejscowości Jaworzno, na ulicy Grunwaldzkiej 74. W ofercie tego salonu możemy znaleźć usługi w zakresie okulistyki, optyki, optometrii czy też ortoptyki. Wybierając się do tego salonu dwa razy w ciągu tygodnia mamy możliwość zbadania wzroku. Salon optyczny w Jaworznie świadczy również usługi serwisowe, dlatego oprócz zakupu odpowiednich okularów, mamy również możliwość ich naprawienia. Pracownicy salonu zapewniają pełen profesjonalizm i wysoką jakość oferowanych usług. Krzeszowice to miejscowość, w której swoją siedzibę ma trzeci z kolei otwarty salon Optyki Victoria. Podobnie jak w Jaworznie, placówka ta prowadzi usługi w zakresie okulistyki, optyki, optometrii oraz ortoptyki. Doświadczony zespół stacjonujący na miejscu z pewnością pomoże każdemu w odpowiednim dobrze okularów. Ciekawostką jest fakt, że placówka w Krzeszowicach ma bardzo szeroki asortyment w wyborze opraw do okularów oraz umożliwia swoim klientom zakup soczewek okularowych SEIKO. Szeroki zakres usług oferowanych w tym zakładzie obejmuje również prace serwisowe, w związku z czym również tutaj oprócz nabycia okularów, istnieje możliwość naprawy już posiadanych. Salon optyczny w Krzeszowicach znajduje się przy ulicy Daszyńskiego 2.

Optyka Victoria Jaworzno, Krzeszowice, Pilica, Szczekociny, Trzebinia, Zawiercie

Optyka Victoria w 6 miejscowościach

Kolejnym działającym już od lat zakładem firmy Optyka Victoria jest zakład w miejscowości Szczekociny. Samodzielna, mozolna praca ludzi pracujących w tym zakładzie doprowadziła na przestrzeni lat do zyskania odpowiedniej renomy, dlatego wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z usług właśnie tego salonu. Poza możliwością skorzystania tradycyjnie z usług w zakresie okulistyki, optyki, optometrii i ortoptyki, istnieje również możliwość serwisowania posiadanych okularów, a także zakup okularów soczewkowych SEIKO. Dostępne jest również badanie wzroku, przeprowadzane w salonie dwukrotnie w ciągu tygodnia. Salon firmy w Szczekocinach znajduje się na Placu Kościuszki 2. Optyka Victoria posiada również zakłady optyczne w Pilicy, Zawierciu oraz Trzebinie. Wszystkie wymienione zakłady oferują kompleksowość usług w zakresie podobnym jak w przypadku salonów w Krzeszowicach, Szczekocinach oraz Jaworznie. Profesjonalizm obsługi i ciągły rozwój salonów z pewnością sprawi, że każdy potencjalny klient będzie zadowolony ze skorzystania usług właśnie tych salonów. W miejscowości Trzebinia siedziba zakładu mieści się przy ulicy Rynek 4. W miejscowości Pilica salon znajdziemy przy Placu Mickiewicza 46, natomiast wybierając się do miejscowości Zawiercie zakład firmy Optyka Victoria mieści się w dwóch lokalizacjach, co zwiększa szansę na odpowiednio szybkie dostanie się do oczekiwanego specjalisty. Jeden oddział znajduje się na ulicy Sądowej 8, a drugi na ulicy Piłsudskiego 12. Kompleksowość usług i profesjonalizm personelu zakładów optycznych Optyka Victoria z pewnością sprawią, że wszyscy klienci będą zadowoleni z oferowanych usług.

Optyka Victoria to profesjonalne zakłady optyczne z bogatą ofertą

Okulista dziecięcy

W ofercie firmy Optyka Victoria znajduje się również okulista dziecięcy. Jak wiadomo, wizyta u jakiegokolwiek lekarza może wywoływać u dziecka poczucie dyskomfortu i dużych obaw, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do takiego rodzaju wizyty oraz znalezienie odpowiedniego lekarza. Okulista dla dziecka oprócz tego, że musi być wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie, powinien również przejawiać bardzo dużą empatię i otwartość. Kluczowe jest bowiem poczucie bezpieczeństwa, jakie muszą czuć najmłodsi pacjenci. Konsultacja okulistyczna w niektórych przypadkach może okazać się niezbędna, dlatego ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ważną rolę odgrywają jednak w tym procesie także rodzice, którzy powinni odpowiednio przygotować swoje pociechy przed wizytą lekarską. Ciekawym podejściem przed pierwszą wizytą najmłodszych pacjentów u okulisty jest przedstawienie im całej wizyty, jakby była formą jakiejś zabawy. Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, dlatego warto w nich tę ciekawość pobudzać. Dobrym sposobem na zredukowanie strachu u dzieci, które boją się takiej wizyty, jest rzeczowe i opisowe przedstawienie im tego, czego mogą się spodziewać u okulisty. Wada wzroku jest czymś powszechnie występującym, dlatego nie należy się tym zbytnio zamartwiać. Dzieci nie powinny czuć się z tego powodu gorzej, bądź czuć się wręcz wykluczone ze swojego środowiska tylko z powodu tego, że mają gorszy wzrok od swoich rówieśników.

Profesjonalna opieka okulisty dziecięcego tylko w salonach Optyka Victoria

Konsultacja okulistyczna dla najmłodszego pacjenta

Okulista powinien również się więc odpowiednio przygotować do wizyty najmłodszych pacjentów i powinien mieć do nich odpowiednie podejście. Specjaliści okulistyki dziecięcej, pracujący w zakładach firmy Optyka Victoria,  są godnymi polecenia specjalistami w tej dziedzinie. Jeżeli więc podejrzewamy, że nasze dziecko może mieć problemy ze wzrokiem, warto wybrać ofertę właśnie tej firmy. A jakie są pierwsze przesłanki tego, że dziecko może mieć problem ze wzrokiem? Jest kilka rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę, a ich wystąpienie powinno nas skłonić do wizyty u specjalisty. Należą do nich przede wszystkim nadmierne bóle głowy występujące u dziecka, brak możliwości skupienia się dziecka na jednym punkcie, często mrużenie oczu przy wykonywaniu różnych czynności, przecieranie oczu, a także kłopoty przy rozpoznaniu różnych rzeczy. Optyk pracujący w firmie Optyka Victoria z pewnością zwróci na te rzeczy uwagę i przeprowadzi kompleksowe badania, które pomogą naszym pociechom w poprawie komfortu ich życia. Sama wizyta u lekarza nie trwa długo, z reguły wystarcza zaledwie pół godziny na przeprowadzenie odpowiednich badań i zdiagnozowanie wady wzroku, jaka występuje u naszego dziecka. Ważne jest, aby nie zwlekać zbyt długo z wizytą u specjalisty okulistycznego, ponieważ im wcześniej zdiagnozuje się wadę, tym lepiej dla dziecka i jego zdrowia. Warto pamiętać również o tym, że pierwsza wizyta u okulisty może nastąpić po zaledwie 6 miesiącach życia dziecka. Jeżeli więc już wtedy obserwujemy różne niestandardowe zachowania u naszej pociechy, warto zdecydować się na wizytę u optyka.