Noszenie soczewek kontaktowych staje się coraz bardziej popularne. Coraz częściej klienci zainteresowani są tym rozwiązaniem i coraz częściej pytają nas o szczegóły i różnego rodzaje opcje szkieł kontaktowych. Rynek oferuje soczewki, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku, ale również takie, które są jednorazowe. Dziś koncentrujemy się na tych drugich. Sprawdzamy czy można kupić niedrogie, jednorazowe szkła kontaktowe (do 50 złotych) i czy warto się nimi zainteresować. Zaczynajmy!

Soczewki jednorazowe – zalety

Jednodniowe soczewki kontaktowe są produktem jednorazowym. Warto więc pamiętać, że po każdym ich użyciu należy wyrzucić je do kosza, a kolejnego dnia zaaplikować nową parę. Niestety, często jest to rozwiązanie droższe niż w sytuacji, kiedy korzystamy z soczewek wielokrotnego użytku, ale niesie za sobą wiele korzyści i wcale nie musi zmasakrować naszego portfela. Na rynku dostępnych jest wiele soczewek jednodniowych, których cena za opakowanie zamyka się w 50 złotych.

Jednodniowe szkła kontaktowe są dużo bardziej higieniczne i gwarantują świeżość soczewki. Na rynku pojawiły się w 1993 roku, kiedy to firma Johnson & Johnson po raz pierwszy zaczęła zajmować się ich produkcją. Pacjenci je pokochali i na samych Wyspach Brytyjskich stanowią dziś ponad 50% wszystkich dopasowań soczewek. Jak widać jest to więc bardzo popularne rozwiązanie i obecnie każdy producent zajmuje się ich wytwarzaniem. Obecnie można kupić dwa rodzaje jednorazowych szkieł kontaktowych: hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe.

Zakłady Optyczne Jaworzno, Trzebinia, Zawiercie

Jak soczewki kontaktowe to tylko w Optyka Victoria

Klienci pokochali to rozwiązanie, ponieważ cechuje się ono wysokim komfortem użytkowania i dość łatwym dbaniem o higienę oka. Dzięki temu, że soczewka wymieniana jest codziennie, znika problem zużycia szkła kontaktowego, więc nie ma mowy o powstawaniu na jego powierzchni osadu białkowego lub lipidowego. Dodatkowo o soczewki jednodniowe nie trzeba szczególnie dbać, ponieważ po użyciu nie przechowujemy tylko po prostu wyrzucamy je do śmieci i nie martwimy się, że kolejnego dnia znów będziemy musieli je założyć.

Według najnowszych badań, to właśnie szkła jednorazowe eliminują ryzyko alergii na płyny pielęgnacyjne. Co ważne, wiele dostępnych na rynku produktów zapewnia także ochronę przez promieniami UV, co powinno mieć szczególne znaczenie nawet dla najbardziej wymagających klientów. Jednodniowe soczewki kontaktowe idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju podróże, gdzie możemy zapomnieć o zabieraniu ze sobą płynu i pojemnika do przechowywania szkieł wielorazowych. Świetnie nadadzą się również dla osób, które na co dzień noszą okulary, ale czasem chcą założyć soczewki (ponieważ na przykład uprawiają sport). Obecnie na rynku dostępna jest cała gama produktów, które będą odpowiednie nawet dla osób, których wada wzroku jest duża. Moce jednodniowych soczewek kontaktowych zamykają się najczęściej w przedziale od -10 do +6.

Przegląd tanich szkieł kontaktowych

Jak wspominaliśmy, jednodniowe soczewki kontaktowe są droższym rozwiązaniem niż szkła wielokrotnego użytku, np. miesięczne. W salonach optycznych znajdziemy jednak produkty w bardzo przystępnych cenach. Za standardowe opakowanie, które powinno starczyć nam 15 dni (30 sztuk) możemy zapłacić niespełna 50 złotych. Zebraliśmy dla Was produkty, których cena jest atrakcyjna, a jakość wysoka i to właśnie im się dziś przyglądamy.

EvO2lution One Day

Jeżeli szukacie jednodniowych soczewek kontaktowych w niskiej cenie, to warto zainteresować się EvO2lution One Day. To produkt hydrożelowy, czyli taki, który zawiera w sobie bardzo dużo wody. Mimo swojej niskiej ceny zawiera filtr UV, co powoduje, że porównać go można do produktów z „wyższej półki”.

Poziom wody w tych soczewkach wynosi 58%. Dzięki temu są one nawilżone przez cały dzień, co sprawia, że nie musimy martwić się problemem suchych oczu. Ev02lution One Day idealnie nadadzą się dla alergików i osób, które borykają się z wrażliwymi oczami.

Cena za opakowanie 30 sztuk wynosi obecnie około 50 złotych. Co ważne, producent oferuje możliwość kupna pojedynczego blistra w którym znajduje się 5 sztuk soczewek. Dzięki temu można je wypróbować za jeszcze niższą cenę i sprawdzić czy to produkt, który odpowiada naszym potrzebom.

Soflens Daily Disposable

Tym razem na tapet bierzemy produkt, który produkowany jest przez firmę Bausch&Lomb. Tak jak w przypadku poprzednich soczewek, również te stworzone są z materiału hydrożelowego. Zapewniają one jeszcze wyższy stopień nawodnienia, ponieważ wynosi on aż 59%. Te jednodniowe szkła kontaktowe zostały stworzone ze specjalnego materiału Hilafilcon B, który pozwala na zatrzymywanie cząsteczek wody na powierzchni soczewek. Dlatego też nie ma mowy o ich wysuszeniu.

Soflens Daily Disposable są bardzo miękkie, co na pewno będzie wartością dla osób, które mają wrażliwe oczy lub są alergikami. Świetnie nadadzą się również dla osób, które dopiero zaczynają nosić soczewki. Producent zadbał również o specjalną asferyczną konstrukcją szkieł. Dzięki temu jakość widzenia jest znacznie wyższa, co szczególnie może spodobać się osobom, które nie miały przyjemnych z doświadczeń z innymi, gorszymi szkłami kontaktowymi.

Cena za opakowanie, czyli tradycyjne 30 sztuk, wynosi około 50 złotych.

Zakłady Optyczne - Krzeszowice, Pilica, Szczekociny

Horien EasyDay 1 Day

To soczewki, które stworzone są z myślą o krótkowidzach. Tak jak poprzednie – wyżej omawiane produkty, również te wyprodukowane są z materiału hydrożelowego. To, co zwraca uwagę klientów, to bardzo dobre dopasowanie soczewki do oka. Horien EasyDay 1 Day mają specjalny kształt, co jest zasługą specjalnej, precyzyjnej technologii, która wykorzystywana jest podczas ich odlewania. Powierzchnia tych szkieł kontaktowych jest bardzo gładka, a dzięki temu komfort ich używania jest niezwykle wysoki, a jakość widzenia znacznie się poprawia.

W przypadku tego produktu, wykorzystano materiał Methafilcon A. Zawartość wody wynosi 45%, co również zapobiega przesuszeniu się oka. Mimo, że jest to znacznie niższa wartość niż w przypadkuSoflens Daily Disposable czy Ev02lution One Day to jest to wciąż wysoki wskaźnik. Bez problemu nawilżenie utrzymać się powinno do kilkunastu godzin.

Jak wspomnieliśmy, Horien EasyDay 1 Day to soczewki, które mają ujemny zakres mocy. Są więc dedykowane osobom z krótkowzrocznością. Są lekko zabarwione na jasnoniebieski kolor, co może być szczególnie przydatne podczas zakładania. Również ten produkt posiada filtr UV, co pomoże uchronić przed promieniowaniem.

 Cena za opakowanie (30 sztuk) wynosi około 47 złotych.

Biomedics 1 Day Extra

Kolejnym omawiamy produktem są hydrożelowe jednodniowe soczewki produkowane przez CooperVision. To znana firma, która na rynku istnieje już od wiele lat. Cały czas ulepsza ona oferowane przez siebie szkła kontaktowe, a dzięki temu zdobyła dość spore zaufanie i sympatię klientów. Do produkcji tych soczewek wykorzystano specjalny materiał Ocufilcon D.

Poziom nawodnienia utrzymuje się na poziomie wynoszącym 55%. Soczewki charakteryzują się cienkimi krawędziami, które pomagają idealnie dopasować się szkłom do gałek ocznych. Mają one specjalny kształt, który ułatwia zakładanie oraz zdejmowanie soczewek.

W odróżnieniu do Horien EasyDay 1 Day, Biomedics 1 Day Extra to produkt dedykowany osobom, które są krótkowzroczne jak i dalekowzroczne. Dostępne są odpowiednie rodzaje soczewek – zarówno w mocach dodatnich jak i ujemnych. Ich wadą jest natomiast to, że nie posiadają filtra UV.

Tak jak się pewnie domyślacie, to również jest tanie rozwiązanie, które kosztować nas będzie około 50 złotych.

Optyka Victoria -soczewki kontaktowe i okulary

Soczewki jednodniowe za nieco ponad 50 złotych

Na rynku dostępnych jest jeszcze kilka wartych uwagi produktów, które również będą świetnie się nadawać dla osób, które preferują jednodniowe szkła kontaktowe. Niestety ich cena jest nieznacznie wyższa niż ustalone wcześniej 50 złotych. Jeżeli jednak jesteście w stanie dołożyć do tej sumy od 3 do 10 złotych, to bez problemu otworzy się przed Wami jeszcze szerszy wybór produktów, które również mogą być godne zainteresowania.

Proclear 1 Day to soczewki, które wyróżniają się niezwykle wysoką zawartością wody (60%). Wyposażone są w specjalną technologię PC, która pozwala soczewkom przyciągać cząstki wody, co sprawi, że nigdy się one nie przesuszą. Dzięki temu mają one również odpowiedni dopływ tlenu. Sprawia to, że komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki, a klienci bardzo je sobie chwalą. Cena to około 57 złotych.

Warto również zainteresować się Eyeye Bioxy Daily. Tak jak w przypadku wcześniejszych soczewek, również te mają wysoki poziom nawodnienia (58%). Stworzone są ze specjalnego hipoalergicznego i biokompatybilnego materiału hydrożelowego, który świetnie sprawdzi się u alergików czy osób z wrażliwymi oczami. Cena wynosi około 53 złotych.

Ile godzin dziennie powinno się nosić soczewki jednodniowe?

Producenci zalecają, żeby jednodniowe soczewki kontaktowe nosić do kilkunastu godzin dziennie. Jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i odczuć klienta, który je nosi. Warto pamiętać, żeby w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek dyskomfortu jak najszybciej ściągnąć szkła kontaktowe, a w razie potrzeby wymienić je na nowe.

Należy pytać okulistę lub optyka w salonie optycznym o szczegóły i rady, ponieważ odpowiedni i rozsądny wybór soczewek kontaktowych jest bardzo ważny dla naszego wzroku oraz jego korekcji. Po odpowiednim badaniu wzroku każdy specjalista będzie w stanie stwierdzić czego nasz wzrok potrzebuje najbardziej i co będzie dla nas najlepsze. Warto przy tym mieć na uwadze, że noszenie jednodniowych soczewek kontaktowych jest najzdrowszym rozwiązaniem wśród tego rodzaju produktów i warto brać je pod uwagę. Zwłaszcza, że – jak udowodniliśmy, nie musi być to opcja, która zmasakruje nasz portfel.

Optyka Viktoria - okulary damskie i męskie

Optyka Victoria

Polecamy szczególnie naszych specjalistów, których spotkacie w naszych salonach Optyka Victoria. Do dyspozycji oddajemy okulistów, optometrystów, ortoptystów oraz optyków. Każdy salon Optyka Victoria wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, który pozwala w najlepszy sposób zbadać wadę wzroku oraz dobrać odpowiednią metodę korekcji.

Nasi specjaliści już na Was czekają i służą swoim doświadczeniem, wiedzą oraz pomocą. W ofercie mamy wiele renomowanych marek, co z pewnością ucieszy nie tylko znawców mody i obecnych trendów. Jesteśmy przekonani, że w naszych salonach Optyka Victoria każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaworzno, Krzeszowice, Trzebinia, Pilica, Szczekociny i Zawiercie to miasta w których na Państwa czekamy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!