Wizyta u optyka oraz zakup nowych okularów najczęściej powodują znaczą poprawę jakości widzenia. Dobrze rozwiązany problem z wadą wzroku sprawia, że na nową mogą nas cieszyć codzienne czynności. Wszystko staje się łatwiejsze. Tym samym pozornie wydaje się, że tak dobrze dobrane okulary będą mogły służyć nam przez wiele lat. Niestety, warto mieć taką świadomość, że w praktyce tak nie jest. Zaleca się, aby zgłaszać się do optyka co najmniej raz na dwa lata po to, aby sprawdzić, czy nasza wada wzroku się nie pogłębia i aby ewentualnie skorygować moc szkieł. Oczywiście, zdarzają się też takie sytuacje, kiedy znacznie szybciej czujemy, że komfort naszego widzenia uległ znacznemu pogorszeniu się i że konieczna jest wymiana okularów. Kiedy wobec tego odwiedzić salon optyczny?

Pogarszający się komfort widzenia

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn przyspieszonej wymiany szkieł. Wraz z upływem czasu zauważamy, że tracimy ostrość widzenia, musimy mocno wytężać wzrok podczas rutynowych czynności. Gorzej może się nam prowadzić samochód oraz obsługiwać maszyny. Czasem wymiana szkieł na mocniejsze jest konieczna ze względu na wykonywaną przez nas pracę, gdzie ostrość widzenia i precyzja wykonywanych czynności jest priorytetem.

W konsekwencji pogarszającego się widzenia pojawia się także ból głowy, a także znacznie gorsze samopoczucie. W takiej sytuacji warto sprawdzić dostępne w okolicy salony optyczne w Jaworznie czy też mieście, do którego mamy najbliżej, aby umówić się na bezpłatne badanie wzroku. Takie badania wykonywane są chociażby w salonach Optyka Victoria i są przeprowadzane z wykorzystaniem precyzyjnych aparatów będących w stanie dokładnie oszacować posiadaną wadę wzroku. Wadę będzie można porównać w czasie. Skorygowanie mocy szkieł może całkowicie rozwiązać problem z pogarszającym widzeniem. Dobry okulista doradzi, jakie okulary będą najlepsze na teraz, a także jakie oprawki sprawdza się do nowych szkieł.

Salon optyczny Jaworzno, Krzeszowice i Szczekociny zaprasza

Zły stan obecnych okularów

Trwałość szkieł oraz oprawek może być różna, a dodatkowo wpływ na te aspekty ma sposób użytkowania okularów. Z pewnością, zły stan techniczny utrudnia komfortowe widzenie i jest wskazaniem do tego, aby odwiedzić optyka. Dość łatwo jest gołym okiem ocenić, czy okulary są sfatygowane czy można je nadal użytkować. Wskazaniem do wymiany okularów są zarysowania i mechaniczne uszkodzenia szkieł, dodatkowo zły stan techniczny może dotyczyć oprawek, które mogą się odkształcić, coś może się ułamać lub też mogą się zniszczyć noski w konsekwencji czego okulary będą spadać. Zniszczone szkła i uszkodzone oprawki to standardowe problemy, z jakimi zgłaszają się pacjenci odwiedzając salon optyczny w Zawierciu czy w jakimkolwiek innym mieście. Nie zaleca się natomiast przeprowadzania samodzielnych napraw.

Chęć wymiany obecnych okularów na ciekawszy egzemplarz

Wymiana okularów może być podyktowana chęcią lepszego widzenia, ale też warto pamiętać, że salony optyczne w Pilicy oraz w innych miastach mają u siebie bogaty asortyment różnego rodzaju oprawek, które pozwalają całkowicie zmienić swój wizerunek. Można więc zdecydować się na wymianę okularów chociażby po to, aby zmienić swój wygląd, kupić produkt będący obecnie w modzie czy też taki, który naszym zdaniem zagwarantuje nam wyższy komfort noszenia okularów na co dzień. Czasami chcielibyśmy też nasze okulary unowocześnić- na przykład przechodząc na szkła progresywne, jeśli tylko jest taka możliwość. Oczywiście, optyka odwiedzamy także w sytuacji, kiedy potrzebujemy okularów przeciwsłonecznych lub też jeśli zależy nam na okularach korekcyjnych, które będą też chroniły nasze oczy przed słońcem.

Salon optyczny Trzebinia, Pilica , Zawiercie zaprasza

Dostosowanie okularów do konkretnej osoby

W końcu, optyka odwiedzamy także w sytuacji, kiedy zmiany w naszym wyglądzie sprawiają, że obecne okulary nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dzieje się tak chociażby w sytuacji diametralnej zmiany wagi, kiedy też kształt twarzy może ulec zmianie, a co za tym idzie- konieczne są nowe okulary. Doskonałym przykładem takiej wymiany okularów jest też ich dopasowanie do dzieci. Te intensywnie rosną i się zmieniają, a może się to dziać w różnym tempie. Być może więc zaistnieje konieczność odwiedzenia optyka szybciej niż po dwóch latach.

Jak widać, wymiana okularów może być różnie umotywowana, najistotniejsze jest jednak, aby następowała zawsze, kiedy jest taka potrzeba. Nie warto odraczać jej w czasie. Jeśli więc obecne okulary są niewygodne, źle się w nich czujemy, są zarysowane lub też czujemy, że słabiej widzimy- jest to doskonały moment na to, aby udać się do optyka. W salonach Optyka Victoria można nie tylko zbadać wzrok na profesjonalnym sprzęcie oraz liczyć na perfekcyjne dobranie szkieł, ale można też zapoznać się z różnymi możliwościami dopasowanymi właśnie do naszego przypadku- zarówno pod kątem szkieł korekcyjnych, szkieł progresywnych, okularów przeciwsłonecznych, a także soczewek. Natomiast jeśli nic złego się nie dzieje- i tak warto pamiętać o regularnej kontroli wzroku, która pozwoli nam zyskać pewność, że wszystko jest w porządku.