Okulary to dość droga inwestycja dlatego powinno się o nie dbać ze szczególną starannością. Należy więc pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, tak aby nie zostawiać smug, które utrudniają prawidłowe widzenie, ale na uwadze również trzeba mieć to, aby ich przypadkiem, podczas czyszczenia, nie porysować lub nie uszkodzić powłoki antyrefleksyjnej. Jak więc zachować ostrożność jednocześnie dbając o soczewki okularowe?  

 
Jak w odpowiedni sposób czyścić okulary? Metoda, która zawsze się sprawdza 

Czyszczenie okularów nie należy do najłatwiejszych zadań i potrafi być naprawdę problematyczne dla osób, które muszą z nich codziennie korzystać. Jest jednak kilka profesjonalnych rad, na to jak poprawnie czyścić okulary i choć odrobinę ułatwić sobie życie. Po pierwsze i doradzi to każdy okulista – należy zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrofibry, która pomoże w skuteczny sposób usunąć zabrudzenia ze szkieł okularów, bez obaw o ich uszkodzenie. Przy czyszczeniu soczewek tą metodą warto zapamiętać dwie rzeczy. Ściereczka wykonana jest z materiału, który idealnie usuwa zabrudzenia, więc nie ma potrzeby jej moczyć lub spryskiwać żadnym preparatem, wystarczy użyć jej na sucho. Kolejną ważną kwestią jest dokładne sprawdzenie ściereczki przed użyciem, należy ją dokładnie wytrzepać, aby upewnić się, że nie zostały na niej żadne drobinki, które podczas przecierania szkieł, mogłyby je uszkodzić.  

Salony optyczne Optyka Victoria zapraszają na wizyty


Domowe i sprawdzone sposoby na czyszczenie okularów

Czasami zdarza się tak, że nie nie ma się pod ręką żadnych profesjonalnych środków czyszczących do okularów i to właśnie w takich sytuacjach przydają się niezastąpione domowe sposoby, czyli woda i delikatny środek myjący. Najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po płyn do naczyń z dodatkiem cytryny lub balsamu. Sprawi to, że szkła okularów będą czyste, nabiorą blasku, a po smugach nie zostanie śladu. Na okulary wystarczy więc nanieść niewielką ilość płynu do naczyń, opłukać pod bieżącą wodą oraz delikatnie wytrzeć suchą ściereczką z mikrowłókna. Tym sposobem nie tylko szkła będą idealnie wyczyszczone, ale też same oprawki okularów. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących szkieł lub oprawek okularów warto wybrać się do profesjonalnego salonu optycznegosalony optyczne Optyka Victoria Jaworzno Szczekociny Krzeszowice Pilica Zawiercie Trzebinia. 


Profesjonalne płyny i chusteczki do czyszczenia okularów

Jeśli nie można skorzystać z bieżącej wody i płynu do mycia naczyń, a przecież często się tak zdarza, producenci akcesoriów optycznych znaleźli świetne rozwiązanie, które umożliwia czyszczenie okularów zawsze i wszędzie. W tej kategorii warto przede wszystkim postawić na dwa produkty – płyn do czyszczenia okularów i ściereczki do okularów, które w swojej ofercie posiada każdy salon optyczny. Płyn do czyszczenia okularów to świetne rozwiązanie do domu lub do biura. Poręczna buteleczka sprawia, że można go postawić dosłownie wszędzie i używać bez potrzeby korzystania z dodatkowej pomocy domowych detergentów. Ściereczki do okularów to natomiast idealne rozwiązanie w podróży. Są małe, wygodne w przechowywaniu, a sprawdzają się tak samo świetnie, jak płyn. Takimi chusteczkami można wyczyścić zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

W salonie optycznym Optyka Victoria zakupisz okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne 

 

Jak doczyścić mocne zabrudzenia na okularach? 

Gdy soczewki okularów lub oprawka są mocno zabrudzone, istnieje ryzyko, że domowe sposoby lub akcesoria typu płyny i ściereczki do okularów, mogą sobie nie poradzić. Wtedy najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobem jest skorzystanie z myjki ultradźwiękowej. Dzięki jej mocy, nawet trudnodostępne miejsca zostaną doczyszczone, bez obaw o uszkodzenia powierzchni okularów. Myjkę ultradźwiękową można zakupić samemu, lub udać się do salonu optycznego i zapytać o opcję czyszczenia okularów myjką ultradźwiękową. Jest to metoda idealna do wszystkich typów okularów, nie tylko korekcyjnych, ale też i przeciwsłonecznych.  


Czyszczenie okularów – jakich metod unikać? 

Wiele osób czyści okulary każdy materiałem, który mają pod ręką, nie zdając sobie sprawy z tego, że w ten sposób je niszczy. Bez względu na to, czy jest to skrawek bluzki, sukienka, ręcznik papierowy lub papier toaletowy – każdy z tych materiałów może być szkodliwy dla soczewek okularów i doprowadzić do mikrouszkodzeń lub większych zarysowań. Jednak, nie tylko na materiał podczas czyszczenia okularów należy zwracać uwagę, ale też na niektóre środki czyszczące, które mogą doprowadzić do powstania trudnych do usunięcia smug i przebarwień. Okulary to bardzo delikatna i wartościowa rzecz, o którą należy dbać w odpowiedni sposób, a możliwości pielęgnacji szkieł i oprawek jest naprawdę wiele. Spośród suchych chusteczek z mikrofibry, czyszczenia okularów pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń, płynów do czyszczenia okularów i specjalnych chusteczek do okularów, wybierz najwygodniejszy i najbardziej skuteczny dla ciebie sposób. Uchroni Cię to przed niepotrzebnymi wydatkami na naprawę okularów. 
 
Oprócz odpowiednich metod czyszczenia okularów warto też pamiętać o ich prawidłowym przechowywaniu w etui. Zapobiegnie to w ten sposób ich zniszczeniu, złamaniu lub zarysowaniu. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie czyszczenia okularów, zapraszamy do jednego z naszych salonów optycznych Optyka Victoria: Jaworzno, Krzeszowice, Pilica, Szczekociny, Trzebinia , Zawiercie. Zadzwoń lub odwiedź nas osobiście. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.