Sieć salonów optycznych Victoria już od przeszło 20 lat świadczy najwyższej jakości, kompleksowe usługi okulistyczne i optometryczne. W każdym salonie klienci liczyć mogą na profesjonalne podejście eksperckiego zespołu pracowników, którego członkowie którzy chętnie pomogą w odpowiednim dobraniu okularów lub soczewek kontaktowych, oraz, rzecz jasna, skontrolują stan zdrowia oczu. 

 

Badania wzroku

Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka, ale z wiekiem jego jakość może się pogarszać. Kluczowe jest więc, aby stale monitorować stan zdrowia oczu, aby w przypadku rozwinięcia się jakichkolwiek chorób móc odpowiednio szybko zareagować. Z tego też powodu sieć salonów optycznych Victoria świadczy różnego rodzaju badania wzroku, które można zrealizować zarówno prywatnie, jak i ze skierowaniem z NFZ. W salonach Victoria nad każdym badaniem i zabiegiem czuwa doskonały zespół doświadczonych lekarzy okulistów. W profesjonalny i szybki sposób przeprowadzą oni badania wzroku, a następnie błyskawicznie zinterpretują wyniki, co pozwoli szybko dobrać odpowiednią metodę leczenia do pacjenta. Obsługiwane są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież.

 

Lekarze w trakcie konsultacji odpowiedzą z chęcią na wszelkie pytania – tak te trudniejsze, jak i te zupełnie łatwe. Wytłumaczą, jak założyć soczewki, w jaki sposób pielęgnować okulary, jak jeszcze zadbać można o zdrowie oczu i jakość wzroku. Specjaliści optycy i ortoptyści pracujący w salonach optycznych Victoria to prawdziwi eksperci, a każdy z nich ma za sobą wieloletnie doświadczenie.

soczewki kontaktowe w zakładach optycznych Optyka Victoria 

 

Oferta salonów optycznych Victoria 

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a profesjonalna diagnoza pozwala dobrać okulary lub soczewki kontaktowe pod jego osobiste potrzeby. Żadna para nie jest taka sama. W ofercie salonów optycznych Victoria znajdują się między innymi okulary progresywne, tradycyjne, fotochromowe, a także różnego rodzaju soczewki kontaktowe – twarde oraz miękkie. Oferta salonów optycznych Victoria to produkty najwyższej klasy, przygotowane przez uznanych na świecie producentów, takich jak Prada, Vogue, czy Emporio Armani.

 

Okulary

Powszechnie uważa się, że okulary są produktem typowo leczniczym i co za tym idzie, korzystać z nich powinny jedynie osoby, które już zmagają się z problemami ze swoim wzrokiem. Jest to jednak nieprawda – okulary może, a nawet powinna, w wielu sytuacjach założyć także osoba zupełnie zdrowa. Jedną z takich sytuacji jest bez wątpienia często, wielogodzinna praca przed ekranem smartfona lub komputera. O zakupie okularów powinny pomyśleć również osoby, które swój wolny czas spędzają przede wszystkim przed telewizorem – długotrwałe wpatrywanie się w ekran prowadzi do uszkodzenia wzroku. 

 

W ofercie salonów optycznych Victoria znajduje się szeroki katalog różnego rodzaju okularów, począwszy od okularów progresywnych przez przeciwsłoneczne i przyciemniane, na biurowych skończywszy. Każdy z nich adresowany jest do nieco innego typu pacjenta, jednak wszystkie rodzaje łączy bardzo wysoka jakość wykonania. Okulary to doskonała i współcześnie bardzo modna opcja, umożliwiająca poprawę jakości widzenia bez konieczności przeprowadzania operacji czy skomplikowanych zabiegów. 

okulary progresywne w zakładach optycznych Optyka Victoria

 

Okulary progresywne dla kogo i kiedy?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów okularów, o jaki pytają klienci salonów optycznych Victoria są okulary progresywne. Co wyróżnia taki rodzaj okularów i kiedy warto zainwestować w ich zakup?

 

O okularach progresywnych możemy powiedzieć przede wszystkim to, iż wyróżniają się dzięki specjalnym szkłom umożliwiającymi widzenie na każdą odległość. Jeśli więc zastanowić się w tym kontekście, okulary progresywne dla kogo będą najlepsze, można uznać, że tak naprawdę nie ma grupy docelowej tego rodzaju okularów, ponieważ są one bardzo kompleksowym rozwiązaniem, Mogą nosić je zarówno 20-latkowie, jak i osoby starsze – nie ma tutaj reguły.

 

Kto powinien zainteresować się okularami progresywnymi?

Warto poinformować, że okulary progresywne są zalecane w szczególności osobom, które ukończyły czterdziesty rok życia – następuje wówczas utrata naturalnej giętkości oka, co prowadzi do pogorszenia widzenia, a nawet bólów głowy. Rozwiązać te problemy można właśnie przy pomocy okularów progresywnych, które umożliwiają szybkie pozbycie się w/w dolegliwości.

 

Okularami progresywnymi można z powodzeniem zastąpić kilka różnych par okularów. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby z problemami wzrokowymi powinny pamiętać, że inne okulary nadają się np. do czytania, a inne do pracy przy komputerze. Optymalnie więc każda osoba powinna posiadać kilka różnych par okularów – lub zakupić okulary progresywne właśnie.

 

Oczywiście, uczciwie należy przyznać: okulary progresywne mają także wady oraz przeciwwskazania. Jeśli chodzi o to, okulary progresywne dla kogo nie są zalecane – mowa przede wszystkim o osobach cierpiących na zeza, astygmatyzm czy zaćmę. Zrezygnować z ich zakupu powinny również osoby, których wada wzroku dynamicznie się zmienia. Natomiast najczęściej wymienianym przez klientów problemem z okularami progresywnymi jest fakt, że na początku trzeba się do nich “przyzwyczaić” – i proces ten potrafi trwać sporo dłużej, niż w przypadku tradycyjnych okularów.

okulary progresywne w salonach optycznych Optyka Victoria

 

Soczewki kontaktowe

Salony optyczne Victoria posiadają również w swojej ofercie bogatą ofertę soczewek kontaktowych – w tym propozycje uznanej na całym świecie firmy SEIKO. Soczewki kontaktowe w wielu przypadkach mogą stanowić doskonałą alternatywę dla okularów. Korygują wzrok w taki sam sposób, a do tego są o wiele bardziej dyskretne, co jest niewątpliwym plusem dla wielu osób. Podobnie, jak w przypadku okularów, w salonach Victoria można znaleźć bardzo wiele różnych rodzajów soczewek, twardych i miękkich,jedno i wielorazowych, w tym soczewki progresywne.

 

Jak założyć soczewki? To, wbrew pozorom proste.

Wiele osób wstrzymuje się przed zakupem soczewek kontaktowych, obawiając się, że ich nieumiejętne założenie może doprowadzić do skaleczenia, czy innego uszkodzenia oka. Takie sytuacje praktycznie jednak się nie zdarzają, a osoby, które odważyły się zakupić soczewki, bardzo szybko się do nich przekonują. Można rzec, że wręcz uwielbiają chodzić w soczewkach kontaktowych. Należy także pamiętać, że podobnie jak okulary, soczewki dopasowywane są do oka właściciela, co ułatwia ich założenie.  W salonie optycznym Victoria klienci są każdorazowo informowani podczas zakupu, jak założyć soczewki w szybki i odpowiedni sposób. 

 

Aby poprawnie założyć soczewkę, należy wyjąć ją z opakowania, a następnie położyć na otwartej dłoni w taki sposób, by była ona skierowana brzegiem do góry. Warto upewnić się, czy jest ona ułożona w odpowiedni sposób, ponieważ w przeciwnym wypadku rzeczywiście założenie i użytkowanie jej może powodować pewien dyskomfort. Następnie soczewkę założyć należy na palec, a środkowym palcem drugiej dłoni odchylić powiekę, kładąc soczewkę na powierzchni oka.

 

Osobom początkującym, zakładającym soczewkę po raz pierwszy może wydawać się to niekomfortowe i wywoływać potrzebę mrugania. Jest to jednak tylko dyskomfort psychiczny, a potrzebę mrugania należy postarać się zwalczyć (z czasem minie sama). Zakładanie soczewek kontaktowych jest bowiem w pełni bezpieczne. Nie ma zaś szybszego i bardziej komfortowego sposobu na to, jak założyć soczewki, niż ten, który opisany został powyżej.